2020-2030 plānotāja AUTORE – ILVIJA MELNE

Mājaslapu, žurnālu un sociālo mediju redaktore, žurnāliste, 3 bērnu (4 gadi, 2 gadi un 8 mēneši) mamma.

Raksti publicēti žurnālos: Ievas Veselība,
Ievas Dārzs, Patiesā Dzīve, Praktiskā astroloģija, Zintnieks, Saimnieks, Plēsums, Universitas.

Tas nav stāsts par kādas firmas ienesīgu biznesu! Šis IR stāsts par radošas mammas darbošanos ārpus bērnu audzināšanas! :) Arī par dalīšanos ar praktiskiem padomiem savā sirdslietā – ilgtermiņa plānošanā un domāšanā …

5 LIELIE "KĀPĒC?" PAR TO,
KĀ RADĀS 2020-2030 PLĀNOTĀJS!

1) KĀPĒC DESMITGADEI?

Tāpēc, ka tādiem īsteniem plānošanas mīļiem kā man gada ietvars ir par mazu! Par mazu gan tālejošiem mērķiem, gan lietām, kuras izdari tagad un sistēmiski uzreiz gribas pierakstīt, kad tās atkal būs jānokārto – pēc gada, trim, pieciem. Es nemāku dzīvot vienai dienai (vai gadam)! Mans prāts visu laiku lūkojas tālāk…

Daudzi veiksmīgākie biznesa projekti Latvijā ir sākušies ar vārdiem: Es gribēju nopirkt ...., bet izrādās, ka nekur nav!
Vai tā būtu izsmalcināta apakšveļa (Amoralle), vai pašmāju bērnu pārtika (Rūdolfa biezenis), vai grāmata ar koka vākiem (CimpaRimpa), vai vietējā ražojuma bērnu kombinezons (EcoEmi) un skrejritenis (DipuDapu) u.c. Arī 2020-2030 plānotāja stāsts ir no šīs sērijas. Man prātā jau ilgi skanēja jautājums: kāpēc viena gada plāni ir pelnījuši rakstīšanu bloknotā ar glancētiem vai ekoādas vākiem, bet desmitgades plāni jāpieraksta parastā kladītē!? Latvijā ikgadējo plānotāju izvēle ir ļoti plaša, bet šādu long term planning formāta produktu ir maz.

Vēl kāds iemesls – daudzi man bieži ir jautājuši: kāpēc tev to visu tik ļoti vajag pierakstīt un plānot!? Un mana atbilde vienmēr ir: tāpēc, ka tad izdodas!

2) KĀPĒC IZDODAS?

Tāpēc, ka es ne tikai ļoti analizēju un izsveru – ko darīt –, bet arī cenšos – darīt labā laikā –! To labo laiku nosaka gan zvaigžņu stāvoklis (Astroloģija), gan cilvēka spēja apzināti (zināšanas) vai neapzināti (intuīcija) veiksmīgi iekļauties kā savos individuālajos dzīves ritmos, tā pasaulīgajā laika plūsmā. Tāpēc plānotājā ir maza kripatiņa no manas pieredzes – šīs veiksmīgās iekļaušanās gan savā personīgajā (Numeroloģiskais individuālais gads), gan pasaulīgajā (Austrumu kalendāra gads) laika ritējumā. Un ļoti gribu uzsvērt, ka nekas šim plānotājam nav speciāli, mākslīgi piemeklēts! Tajā ieliktas tikai tās lietas, ko pati izmantoju un par ko daudzu gadu garumā esmu pārliecinājusies, ka tas patiešām strādā!

3) KĀPĒC PIRMAJĀ LAPPUSĒ JĀIZTĒLOJAS SAVA DZĪVE 2030. GADĀ?

Tāpēc, ka, lai kaut ko plānotu, vispirms ir skaidri jāsaprot, ko vēlies sasniegt! Turklāt pat vispārdrošākajiem mērķiem un plāniem jābūt ļoti precīzi un konkrēti formulētiem! Un šeit īsti vietā ir arī visas Vizualizācijas metodes (iesaku noskatīties filmu „The Secret”).

4) KĀPĒC PĒDĒJĀ LAPPUSĒ IR ASTRO PUZLE?

Tāpēc, ka [manā skatījumā] mērķu sasniegšanai un plānotā paveikšanai pamatā ir ļoti vienkārša formula: ES –> KO DARĪT? (konkrēti mērķi, vizualizācija) –> KAD DARĪT? (labākais laiks, veiksmīga iekļaušanās dažādos laika ritmos). Par – ko darīt – un – kad darīt – es jau minēju, bet Astro puzle attiecināma uz formulas sastāvdaļu – ES. Astroloģija ir viens no veidiem, kā iepazīt sevi. Divus gadus mācījos astro skolā, kur guvu atbildes, kāpēc bieži jūtos vai rīkojos ne tā, kā rakstīts grāmatās par tipiskiem Mežāžiem. Un kolīdz sāku sevi labāk izprast, daudz precīzāk spēju noteikt sasniedzamos mērķus, atbilstoši citām savām neMežāža iezīmēm un talantiem.

5) KĀPĒC ĢIMENES GRĀMATA vai DIENASGRĀMATA?

Tāpēc, ka [manā skatījumā] visdārgākais mūsu dzīvē ir laiks! Mūsu ikdiena ir tik piesātināta, ka brīžam vairs neatceramies, kas ar mums noticis pirms mēneša, kur nu vēl gada vai diviem. Bet katrs mūsu dzīves lielais notikums ir tik īpašs un vērtīgs, ka ir pelnījis tikt pierakstīts skaistā grāmatā cietos, glancētos vākos! Ne tikai mākslinieki, sportiski vai citi nopelniem bagāti cilvēki ir pelnījuši grāmatas par viņu dzīvi! Arī Tava dzīve ir grāmatas vērta!